За допомогою якісної теплоізоляції мансардний поверх перетворюється в кабінет, ванну кімнату або спальню.

           Утеплення мансарди зсередини вирішує кілька завдань: отримання додаткової житлоплощі, зменшення тепловтрат взимку, захист першого поверху від літньої спеки. Крім того, утеплена з внутрішньої сторони дах не покривається льодом при підтаванні снігового покриву. Це захищає покрівельний матеріал від руйнування і зберігає роль снігу як природного теплоізолятора.

     Вибір теплоізоляційних матеріалів

         Від утеплювача для мансарди залежить товщина захисного «пирога» і кількість його верств, довговічність каркасу покрівлі. Слід врахувати екологічність і повітропроникність матеріалу, щоб дерев'яна мансарда  «дихала».

Необхідні властивості утеплювача:

  • Мала теплопровідність - нижче 0,05 Вт / Мос.
  • Влагоустойчівость. Матеріал повинен максимально зберігати свої якості при можливому намоканні, інакше потрібне укладання гідроізоляції.
  • Мала вага. Він дозволяє не перевантажувати кроквяну систему. Оптимальну щільність мають плитні утеплювачі з мінеральної вати (до 50 кг / м3) або зі скловолокна (14 кг / м3).
  • Стійкість до вогню. Ідеальний варіант - негорючість.
  • Збереження форми. Неприпустимо, щоб теплоізолятор з'їжджав з похилих поверхонь, як це буває з рулонними матеріалами.
  • Морозостійкість, здатність не руйнуватися при коливаннях температури.
  • Довговічність.

         Всім вищеназваним вимогам відповідає плитний базальтовий утеплювач . Завдяки новим технологіям йому додані гідрофобні властивості. Довгі волокна матеріалу мають знижену летючість, тому він безпечний для здоров'я.

            Щоб мансарда   була витримана в єдиному еко-стилі, рекомендується обробити стелю дерев'яною вагонкою (плоскі панелі) або блок-хаусом (цилиндрована дошка).

Утеплення мансарди

 Як утеплити мансарду «зверху вниз»

        Якщо зовнішні елементи даху вже встановлені і перед настилом покрівлі прокладена гідроізоляційна мембрана, теплоізоляцію кріплять з внутрішньої сторони. Мансарда зсередини утеплюється поетапно.

1. Установка поперечних дощок між кроквами. Їх призначення - утримувати утеплювач, щоб він не провалювався. Дощечки розташовують так, щоб вони не заважали ковзаючим кроквах опускатися вниз при усадці зрубу(сруба).

2. Монтаж утеплювача. Плити  шириною 0,6 м враспор встановлюють між крокв  (їх відстань один від одного - 58 см). Ширина крокв (20 см) дозволяє укласти теплоізоляційні плити в 2 шари. Щоб не виникали містки холоду, не повинно бути збігів стиків в різних шарах.

    Особливо ретельно прокладають мінвату під слегами, а також між фронтонами і крайніми кроквами. Якщо роботу проробити неякісно, ​​зимові вітри задувають в незаповнені утеплювачем щілини.

3. Укладання пароізоляції. Спеціальну армовану плівку скобами приєднують до крокв. Шви між смугами проклеюють сантехнічним скотчем, щоб повністю ізолювати мінвату від теплого повітря і не спровокувати конденсацію вологи.

4. Стеля мансарди: обробка блок хаусом-. Одночасно два кінці дошки встановлюють в пази протилежних фронтонів. Панель прибивають до крокв фінішними цвяхами (довжина 40 - 50 мм). Їх розташовують по лінії поздовжнього паза. Наступну дошку притискають до раніше встановленим елементу і молотком, через дерев'яний брусок, шип забивають в паз.

Таким чином, в дерев'яному будинку(деревянном доме) з'являється нова утеплена кімната придатна до проживання.

          Краще всього, якщо мансарда з блок-хауса утеплюється досвідченими фахівцями. Їм добре відомі вимоги, що пред'являються до теплозахисту покрівлі та особливості оздоблення дерев'яних будівель.

Телефон:
097 287 94 00