Фундамент є важливою частиною дерев`яного будинку(деревянного дома), яка повинна відповідати наступним основним вимогам: мати достатню міцність, стійкість і морозостійкість, добре протистояти впливу грунтових агресивних вод, відповідати по довговічності терміну служби будови і, звичайно, бути економічно доцільним. У загальному обсязі будівництва влаштування фундаменту(фундамент деревянного дома) має значну питому вагу як за вартістю, так і по трудомісткості робіт.

 

Надійність фундаменту знаходиться в прямій залежності від того, наскільки точно вивчені і враховані особливості підстави, на якій передбачається зведення споруди. Підстава - це грунти, що знаходяться під фундаментом і сприймають навантаження від всього будинку. Вивчення властивостей ґрунтів, умова їх роботи під навантаженням, а також гідрологічна обстановка в зоні будівництва - все це  впливає на тип і конструкцію фундаменту дерв'яного будинку(зрубу).

 

Тільки рішення двоєдиного завдання підстави і фундаменту може забезпечити успіх будівництва та подальшої експлуатації будівлі.

 

По конструкції фундаменти бувають: стрічкові, гвинтовіі, стовпчасті й суцільно плитні.

 

Найпоширенішими на сьогоднішній день є стрічкові фундаменти. Вони застосовуються при будівництві будівель з несучими стінами і являють собою суцільні опорні конструкції під ними. Стіни стрічкового фундаменту можуть бути виконані з каменю, цегли, бутобетону або залізобетону (в збірному або монолітному варіанті).

 

Виконати проблему економічної доцільності та оптимізації міцності може застосування технології монолітних з / б стрічкових фундаментів, яка найкращим чином підходить при будівництві малоповерхових будівель. Ще однією перевагою монолітних фундаментів є спрощення технології виконання надійної гідроізоляції підземної частини будівлі. Конструкція моноліту, виконана з марок водонепроникного бетону, є досить хорошою перепоною для грунтових вод або вологи.

 

При необхідності передачі значних навантажень на слабкі грунти (підстави) найчастіше застосовують пальові фундаменти. Матеріалом самих паль можуть бути дерево, сталь, бетон, залізобетон або ж різні комбінації цих матеріалів. Найбільшого поширення в останні роки отримали палі залізобетону, квадратного або круглого перетину, які можуть бути як суцільні, так і порожнистими. Передача навантаження на грунт від споруди можлива двома способами. У випадку, коли палі, переходять через слабкі грунти, впираються в міцні шари і передають на них навантаження від наземної частини будівлі передаються через так звані, висячі палі і за рахунок сил тертя між бічною поверхнею паль і зміцненим при їх забиванні шаром грунту.

 

Залежно від розміру сваї бувають короткі (2-4 м) і довгі (4-16 м).

 

За способом виготовлення і приміщення в грунт розрізняють палі забивні, які заздалегідь виготовляються і, за рахунок їх механічного занурення (за допомогою молота, вібрації або вдавлення), занурюються в грунт, і палі набивні, які влаштовуються з бетону або залізобетону шляхом заповнення заздалегідь приготовленої свердловини в грунті. Передача навантаження і її рівномірний розподіл між палями фундаменту від будівлі здійснюється ростверком, конструкція якого виконується по верх паль під несучими елементами споруди і може бути як балочної схеми, так і у вигляді монолітної плити. До переваг пальових фундаментів слід віднести невеликі обсяги земляних робіт, відсутністю необхідності заходів з водовідведення від фундаменту, невеликі обсяги витраченго бетону, значне зниження трудовитрат і вартості будівництва.

 

Стовпчасті фундаменти являють собою опори, які влаштовуються під стінами. Стовпами або колонами будівлі за умови незначних (нижче нормативного значення тиску на грунт) навантажень, переданих на грунт. Це в основному, характерно для малоповерхових будинків. Конструкція стовпів може бути виконана з дерева, каменой або цегляної кладки, збірного або монолітного бетону та залізобетону. Простір між стовпами перекривається фундаментними балками, по яких потім зводяться несучі стіни і конструкції будівлі. Слід зазначити, що особливу увагу при проектуванні подібних фундаментів необхідно приділяти тому, щоб навантаження від будівлі на всю систему стовпів розподілялася якомога більш рівномірно. Це дасть рівномірну усадку фундаменту і будівлі після завершення будівництва. Рівномірність усадки будівлі важливий момент при проектуванні.

 

Суцільні фундаменти влаштовуються у вигляді монолітної плити під всім будинком. Подібні конструкції забезпечують максимально рівномірну можливу усадку будівлі; добре захищають підвальні приміщення від підпору грунтових вод. Такі фундаменти зводять на слабких або необхідності передачі на них значних навантажень. Оптимальні такі конструкції і при малоповерховому будівництві, якщо необхідна організація підвального приміщення під будівлею.

 

Проблема будівництва підвального або напівпідвального приміщення зачіпає ще один дуже важливий аспект проектування і будівництва - це захист (гідроізоляція та ін.) Фундаментів від грунтової води і вологи. Знання гідрологічної обстановки на місці забудови, правильність вибору схеми гідроізоляції, якісне виконання робіт по влаштуванню самого фундаменту і його гідроізоляції - ось ті основні умови, які можуть забезпечити необхідні терміни експлуатації фундаменту. Це багато в чому визначає безаварійність підземної роботи і є одним зі складових комплексу заходів щодо гидрозащите фундаментів.

Телефон:
097 287 94 00