Ще на стадії планування будівництва, багато Замовників задаються важливим питанням: як підкреслити естетику дерев'яного будинку, не зашкодивши йому?

 

На жаль, нам часто доводиться стикатися з тим, що багатьом невідомі природні властивості дерева і деякі Замовники намагаються поставити нездійсненні завдання. Приміром, щоб в дереві не було тріщин. Ніяких.

 

Приступаючи до будівництва, необхідно пам'ятати, що дерево - живий матеріал, який «дихає» і в ньому будуть невеликі тріщини. У цьому й полягає непередавана естетика дерев'яного будинку. Для того, щоб додати будинку максимально витончений вид і захистити його від впливу навколишнього середовища, ми в обов'язковому порядку проводимо шліфування і антисептування будинку. Про це і буде нижченаведена стаття.

 

Шліфування зрубу(шлифовка деревянного дома) переслідує ряд цілей. По-перше, вона необхідна для додання красивого зовнішнього вигляду, адже необроблена деревина багатьом здається грубою. Після шліфування поверхня будинку виходить рівною і гладкою, готової до нанесення антисептика. По-друге, шліфування необхідне для уповільнення процесу старіння деревини та усунення ураження грибком або цвіллю.

 

Процес шліфування полягає в знятті зовнішнього шару зрубу за допомогою углошлифовальной машини (УШМ). Дана процедура вельми трудомістка і шкідлива для здоров'я, тому під час проведення шліфувальних робіт, повітря наповнюється  пилом, який може зашкодити легеням майстра. Ми бережемо здоров'я наших майстрів і в обов'язковому порядку надаємо їм захисними масками-респіраторами.

 

Також, слід зазначити, що углошлифовальная машина володіє максимальною кількістю оборотів, яке дозволяє не пропалити деревину. Але в той же час, при неправильній роботі можна залишити на дереві темні плями і залисини, усунути які буде важко.

 

Як правило, шліфування проводиться в два етапи. При первинній обробці використовується грубозерниста шкурка(60-80), а при другій - дрібнозерниста(100-120), щоб отримати ідеально рівну поверхню. Не можна забувати, що в ході шліфування потрібно багато витратних матеріалів - шліфувальних кругів. В середньому, на будинок в 150 м2 йде від близько тисячі шліфувальних кругів.

 

Тому Замовник повинен усвідомлювати, що дана процедура не може бути дешевою. Зате після проведення шліфувальних робіт, будинок позбавиться від зазубрин, шорсткі і відмітин від пілообработкі, залишків грунту і інших забруднень, отриманих у процесі будівництва. Ну і, головне, якісно обшліфовані зруби(деревянніе дома) краще вбирають антисептик та інші захисні суміші, тим самим отримуючи імунітет до хвороб дерева.

 

Резюмуючи дану статтю, ми можемо дати пораду всім бажаючим побудувати будинок з дерева(деревянній дом): довірте шліфовку професіоналам, адже даний етап є дуже важливим і безпосередньо впливає на термін служби будівлі.

 

Телефон:
097 287 94 00
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.